28° Wtorek
19 Czerwca

Śr

FB Ośmiorniczki dla wcześniaków/pixabay.com

Zrób ośmiorniczkę dla wcześniaków

Gmina Michałowice zaprasza do charytatywnego dziergania ośmiorniczek. Maskotki przygotowane w trakcie zajęć przygotowywane są maskotki, które później trafiają do wcześniaków.

Ogólnopolską akcję „Ośmiorniczki dla wcześniaków” prowadzi Fundacja Małych Serc. Akcję postanowił wesprzeć Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Michałowicach wspólnie z wolontariuszami. Aby propagować akcję i zachęcić mieszkańców do wsparcia tych najmniejszych leżących w inkubatorach maluszków odbędą się warsztaty.

– Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji wolontariackiej „Ośmiorniczki dla wcześniaków w Gminie Michałowice”. 11 i 18 czerwca wspólnie – z siostrą, bratem, mamą, tatą, dziadkiem, babcią, przyjacielem czy sąsiadem – wydziergajmy takie oto cudeńka, które po zakończeniu akcji zostaną wysłane do jednego ze szpitali z oddziałem dla wcześniaków. Zapraszamy zarówno osoby początkujące jak i zaawansowane do szydełkowania w plenerze – zachęcają organizatorzy spotkana.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 11 czerwca o godz. 16.00 w Granicy (ul. Poprzeczna). Szydełkujemy w plenerze na placu zabaw.  – Na warsztatach będzie osoba z fundacji, która przywiezie specjalną włóczkę do szydełkowania. Dodatkowo będzie tłumaczyć jak wykonać ośmiorniczkę – mówi Marek Piątkowski z GOPS.

Jeśli chcecie sami stworzyć ośmiorniczkę to dołączcie do specjalnej grupy na facebooku.

 


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Organizatorzy chyba nie widzieli na oczy wcześniaka... po co wcześniakowi ośmiorniczka? akcja kompletnie bez sensu.

Gość

Ośmiorniczki są niestrawne ;-)