-4° Poniedziałek
22 Stycznia

Wt

Śr

Czw

Czw

Pią

Sob
pixabay

Zwiedź region na rowerze

16 września o godzinie 10:00 spod raszyńskiego Centrum Kultury wyruszy wycieczka rowerowa z przewodnikiem. Trasa będzie prowadzić przez najciekawsze miejsca w regionie.

Odpowiednie odżywianie, unikanie nałogów, a także sport to coraz częstszy tryb życia w obecnych czasach. Jazda na rowerze doskonale wpisuje się w te trendy, co widać na co dzień. Tę formę aktywności praktykuje coraz więcej osób, nie tylko w celach poprawy kondycji, ale również spędzania miłego czasu z całą rodziną. Na terenie wielu miast, a także w naszym regionie nie brakuje ścieżek rowerowych. A warto podkreślić, że powstają kolejne kilometry ciągów. Inicjatywa CKR zatem nie dziwi. 

Trasa będzie prowadzić od Raszyna do Otrębus, co daje nam dystans około 20 km w jedną stronę.
Organizatorzy wycieczki chcą jednak urozmaicić event łącząc jazdę na rowerze ze zwiedzaniem najpiękniejszych miejsc w okolicy. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć piękny kompleks leśny, jak i również  zabytkową aleję lipową w leśniczówce Dębak. Następnie rowerzyści udadzą się do siedziby „Mazowsza” w Karolinie. Istniejący od 69 lat zespół pieśni i tańca ludowego jest chlubą regionu i wizytówką polskiego folkloru. Z Karolina wycieczka uda się do Otrębus. Wieś jest bogata w zabytkowe wille, które będą jednym z punktów imprezy. Zwieńczeniem trasy będzie zespół „Toeplitzówka”. Zabytkowy obiekt jest otoczony pięknym parkiem, nadając temu miejscu wyjątkowego uroku. W pałacu urodził się Krzysztof Teodor Toeplitz, polski dziennikarz, pisarz i działacz polityczny.

Wszyscy zainteresowani proszeni są na zbiórkę pod Centrum Kultury w Raszynie 16 września o godzinie 9:45 (al. Krakowska 29a). – Zabieramy ze sobą coś do picia i jedzenia oraz dobry humor – informują z przymrużeniem oka organizatorzy wycieczki.


Patryk Kober
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Czy można się przyłączyć na trasie?

silver

Fakt Radku, piachu po piastę.

Radek z Socho

Rower najlepszy w Puszczy Kampinowskiej. Polecam